Lista aktualności Lista aktualności

100 drzew na 100 lecie OSP

Pamiątkowy dąb posadzony przy remizie w Czyczkowach

Ogień stanowi jedno z największych zagrożeń dla lasów. Jako leśnicy zawsze o tym pamiętamy i rozumiemy jak ważne jest, by służby odpowiedzialne za zwalczanie tego niebezpiecznego żywiołu były zawsze sprawne i gotowe do działania. Ostatnie lata, a zwłaszcza nawałnica z 2017 roku pokazały, że na strażaków można liczyć nie tylko w walce z pożarami.

Od lat wspieramy lokalne Ochotnicze Straże Pożarne przez różnego rodzaju dotacje i zakupy sprzętu. Tym razem w sposób symboliczny włączamy się w obchody 100 lecia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ramach obchodów 100 lecia OSP w Czyczkowach posadzony został dąb, któremu towarzyszy tablica upamiętniająca to wydarzenie. A już jesienią wraz z druhami z OSP posadzimy dęby zgodnie z hasłem akcji 100 drzew na 100 lecie OSP.

Sama akcja jest wynikiem porozumienia zawartego przez p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych,  Józefa Kubicę z Prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP, Waldemarem Pawlakiem oraz Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Edwardem Siarką.