Lista aktualności Lista aktualności

Leśnicy z wizytą

W ostatnim czasie gościliśmy na naszym terenie dwie wycieczki leśników: pracowników Nadleśnictwa Kłodawa oraz sekretarzy RDLP w Krośnie.

 

Tego typu wydarzenia są dla nas okazją nie tylko do towarzyskich spotkań, ale przede wszystkim do wymiany doświadczeń związanych z codzienną pracą.

Każdy region kraju ma swoją specyfikę, zarówno przyrodniczą jak i administracyjną, a także historyczną i kulturową. Wszystko to wpływa na pracę nadleśnictw i sprawia, że te same sprawy w różnych regionach znajdują inne rozwiązania.

Możliwość zapoznania się z nimi, dyskusja na ich temat (czasami nawet dość dynamiczna) pozwala niejednokrotnie na nowo spojrzeć na codzienne wyzwania i zaadaptować do swoich warunków podpatrzone i zasłyszane pomysły.

Dlatego tez każda taka wizyta jest dla nas cenna i mamy nadzieję, że i odwiedzający nas są z tej wymiany doświadczeń zadowoleni. Staramy się pokazać specyfikę naszego nadleśnictwa ze szczególnym naciskiem na nietypowe działania. W trakcie dwóch ostatnich wizyt leśników mówiliśmy przede wszystkim o naszych systemach retencji, których znaczenie rośnie wraz z obserwowanymi zmianami klimatu.

Wybudowane w XIX wieku, podupadłe w wieku XX ze względów ekonomicznych, dzięki staraniom Nadleśnictwa znowu działają i wzbogacają różnorodność biologiczną naszego terenu. Pełnią także niezwykle cenną rolę krajobrazową i kulturową – stanowią pomnik kultury dawnych mieszkańców Ziemi Zaborskiej.

Wszystkich chętnych do odwiedzenia naszego Nadleśnictwa serdecznie zapraszamy.