Wydarzenia Wydarzenia

Na pomoc Oleczkowi

Mały Olek Lewandowski, syn naszego kolegi choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Uratować go może terapia genowa za ponad 9 mln złotych – to najdroższy lek świata. Wspólnie z jego rodziną i przyjaciółmi, instytucjami i wszystkimi ludźmi dobrej woli włączyliśmy się w akcję zbiórki pieniędzy na leczenie Olka.

 

Nasze nadleśnictwo zorganizowało szereg licytacji, które znaleźć możecie na spcjalnej grupie licytacyjnej na Facebooku.

Do tej pory wylicytowano 4 zestawy gadżetów Nadleśnictwa oraz zajęcia edukacyjne z leśniczym Tomirem Kubickim, a obecnie możecie stać się szczęśliwymi smakoszami zaborskich przysmaków. Wszystko domowej roboty i według sprawdzonych, aczkolwiek tajnych receptur!

>>LICYTACJA<<

Wy też możecie pomóc Olkowi wpłacając pieniądze jest na https://www.siepomaga.pl/lesnicyoleczkowi

Oprócz wpłaty pieniędzy można pomóc uczestnicząc w aukcjach charytatywnych na stronie https://www.facebook.com/groups/licytacje.olus

Więcej na temat Olka można dowiedzieć się na https://www.facebook.com/OleczekPokonaSMA

SMA - rdzeniowy zanik mięśni to choroba, która powoduje obumieranie neuronów i postępujące osłabienia i zaniku mięśni szkieletowych. Nowatorska terapia genowa pojawiła się rok temu w USA i działa inaczej niż lek dostępny w Polsce, wpływając bezpośrednio na uszkodzony gen SMN1. Polega na jednorazowym podaniu, które wystarcza na całe życie.

Mówi się, że jest to najdroższy lek świata, bo kosztuje ponad 2 miliony dolarów. W Polsce można go podać również w Lublinie, bez konieczności wyjazdu do USA.