Wydarzenia Wydarzenia

ODBIERZ SWOJĄ SADZONKĘ

24 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju będzie możliwość otrzymania sadzonek drzew, aby samodzielnie posadzić je na gruntach prywatnych lub innych poza terenami zarządzanymi przez Lasy Państwowe

Inicjatorem akcji jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Ma ona na celu zaangażowanie obywateli w pozytywne działania na rzecz klimatu, środowiska i przyrody. Co prawda akcja #SadziMy została z powodu pandemii koronawirusa przełożona na jesień, mamy na Państwa potrzeby przygotowaną  niewielką ilość sadzonek.

Informujemy, że w dniu 24 kwietnia 2020 r. od godziny 10:00 do wyczerpania zapasów osoby zainteresowane udziałem w akcji będą mogły bezpłatnie otrzymać symboliczną ilość sadzonek. Miejscem odbioru sadzonek jest Szkółka Leśna Dąbrowa.

Pamiętajmy przy tym o zaleceniach administracji rządowej dotyczących walki z COVID-19. Przy odbiorze sadzonek należy zachować bezpieczną odległość, zasłonić usta i nos oraz założyć rękawiczki.

Odbiór sadzonek jest możliwy, po uprzednim, telefonicznym umówieniu się. W tej sprawie należy nawiązać kontakt z  leśniczym Szkółkarzem, panem Andrzejem Zblewskim pod numerem telefonu 694 411 010.